Imaju li pametni televizori Bluetooth?

Imaju li pametni televizori Bluetooth Drill Warrior Moj Dom Moj Život

Volim besprijekoran prijenos koji se odvija između mog prijenosnog računala, iPhonea i tableta. Navikli smo biti povezani sa svim našim uređajima, uključujući tablete, telefone i da, naše televizore. Pametni televizori imaju mnogo mogućnosti za povezivanje sa svim vrstama uređaja, uključujući slušalice, zvučnike i pametne telefone. Ako imate ili razmišljate o Smart TV-u, možda ćete biti zainteresirani… Imaju li pametni televizori Bluetooth?

Mnogi moderni pametni televizori opremljeni su Bluetoothom. Na primjer, Sony, LG, Hisense i Samsung proizvode pametne televizore s Bluetooth-om. Mnogi pametni televizori koji nemaju Bluetooth radit će s Bluetooth odašiljačem. Zatim možete spojiti slušalice, zvučnike, slušalice i pametne telefone ako također podržavaju Bluetooth.

Ovaj članak će detaljno razmotriti imaju li pametni televizori Bluetooth mogućnosti ili ne. Zatim ćemo vam reći koji televizori već imaju ugrađen Bluetooth i kako znati ima li ga vaš. Također ćemo razgovarati o tome kako možete dodati Bluetooth svom postojećem televizoru ako ga već nema. Ali prvo, pogledajmo na brzinu što je Bluetooth i zašto biste ga možda željeli za svoj TV.

bluetooth 1

Što je Bluetooth?

Jednostavno rečeno, Bluetooth je bežična tehnologija koja omogućuje uređajima da međusobno razgovaraju na kratkim udaljenostima koristeći radio signale male snage. Bluetooth uređaji obično se mogu povezati samo na maksimalnoj udaljenosti od oko 7m. Ako između uređaja postoje zidovi ili prepreke, taj broj može biti mnogo manji.

Da biste koristili Bluetooth, svi upareni uređaji moraju imati Bluetooth tehnologiju da bi radili zajedno. Često možete upariti svoju stavku, kao što su slušalice ili zvučnik, samo s jednim drugim uređajem, kao što je prijenosno računalo, telefon ili televizor.

Na primjer, ako vaš TV podržava Bluetooth tehnologiju, možete povezati Bluetooth slušalice pomoću zaslona za uparivanje. Međutim, možda nećete moći upariti slušalice sa svojim pametnim telefonom u isto vrijeme kada ih koristite s TV-om. Morat ćete isključiti ili prekinuti uparivanje televizora da biste koristili slušalice.

Zašto želite imati Bluetooth na svom TV-u?

bluetooth 3

Mnogo je razloga zašto želite koristiti Bluetooth sa svojim televizorom noću. Ako vaš TV ima Bluetooth, moći će se povezati s vašim pametnim telefonom, tabletom ili drugim uređajem. S druge strane, većina daljinskih upravljača koristi infracrvenu tehnologiju za povezivanje s televizorom, a većina pametnih telefona ne. Dakle, ako želite koristiti svoj iPhone kao daljinski upravljač, vjerojatno će vam trebati TV koji koristi Bluetooth ili barem Wifi signal.

bluetooth7

Ako vaš TV ima Bluetooth, možete s njim upariti i bežične slušalice ili zvučnike za bolje slušanje. Osim toga, možda ćete htjeti povezati bežičnu tipkovnicu ili miša na svoj pametni TV kako biste olakšali navigaciju izbornicima.

Ako netko u vašem domu slabo čuje i koristi Bluetooth slušni aparat, može se upariti izravno s vašim Bluetooth TV-om. To znači da mogu prenositi zvuk izravno u uši, tako da ne moraju pojačavati glasnoću na TV-u.

bluetooth 2

S druge strane, ako vam vaš pametni TV omogućuje preuzimanje aplikacija, možete ga koristiti i za povezivanje uređaja za vježbanje s Bluetoothom, kao što je pametni bicikl ili sprava za veslanje, tako da možete koristiti fitness aplikacije na svom TV-u. .

Koji pametni televizori imaju ugrađenu Bluetooth tehnologiju?

Mnogi pametni televizori već imaju ugrađenu Bluetooth tehnologiju.

Mnogi Samsung Smart TV podržavaju Bluetooth. Zapravo, Samsung na svojoj web stranici navodi da ako vaš TV dolazi s pametnim daljinskim upravljačem, onda je kompatibilan s Bluetooth tehnologijom. Osim toga, Samsung predlaže da svoj Bluetooth TV uparite sa slušalicama, zvučnicima, pametnim daljinskim upravljačima, Bluetooth gamepadima i slušalicama s omogućenim Bluetoothom. Neki Samsung pametni televizori s podrškom za Bluetooth uključuju:

  • Samsung serije 8 i 9
  • Okvir, serif, sero i terasa
  • Q60T, Q70T, Q80T, Q90T i drugi

Sony je prvi put predstavio Bluetooth na svojim pametnim televizorima 2017. Do 2021. svi standardni Sony pametni televizori bit će opremljeni Bluetoothom. Bluetooth možete pronaći na nekim od ovih modela:

  • 2017: XBRA1E, X850E, X930E, X940E i X050E
  • 2018: XBR A8F, A8F, X780F, X830F, ažurirani X850F, ažurirani X900F i Z9F
  • 2019: Serija uključujući XBR A8G i A9G, X850G, X950G i Z9F
  • 2020 serije uključujući XBR Z9H, Z8H, A8H i A9S

Druge marke televizora koji uključuju Bluetooth:

Za sve moguće televizore koji imaju Bluetooth, kako možete znati ima li ih vaš?

Kako mogu znati ima li moj TV Bluetooth?

Mnogi novi pametni televizori podržavaju Bluetooth tehnologiju, pa ako imate pametni TV, velika je vjerojatnost da ga već možete koristiti s Bluetoothom. Međutim, postoji nekoliko načina da to shvatite ako već ne znate.

  • Označite okvir. Ako još uvijek imate TV kutiju ili tražite novi TV, potražite Bluetooth simbol na kutiji. To bi vam trebalo reći ima li televizor koji ste upravo kupili ili koji ćete ga tek kupiti ima Bluetooth.
  • Pogledajte korisnički priručnik. Korisnički priručnik vašeg TV-a trebao bi vam reći podržava li Bluetooth tehnologiju. Može navesti sve modele televizora iz ove serije koji imaju Bluetooth, a zatim možete pogledati koji model televizora imate.
  • Pogledajte TV meni. Drugi način da provjerite podržava li vaš TV Bluetooth tehnologiju je da pogledate TV izbornik i pokušate upariti TV s Bluetooth uređajem kao što je telefon. Ako se Bluetooth ne pojavi u izborniku postavki ili ako se pojavi i ne uparuje, onda najvjerojatnije nemate Bluetooth.
  • Provjerite daljinski upravljač. Ako daljinski upravljač vašeg TV-a radi putem Bluetootha, kao što je slučaj s mnogim Samsung pametnim televizorima, tada vaš TV mora imati Bluetooth da bi mogao postaviti daljinski upravljač. Na primjer, ako vaš Samsung TV ima pametni daljinski upravljač, on će imati Bluetooth funkciju. Na vašem daljinskom upravljaču može biti i indikator.
  • Potražite simbol Bluetooth. Ako vaš TV podržava Bluetooth tehnologiju, možda ima Bluetooth logotip na daljinskom upravljaču ili TV-u koji vam govori da je to Bluetooth TV.

Ako tražite novi TV i želite pronaći onaj koji ima Bluetooth, možete posjetiti bilo koje veće web-mjesto o elektronici i upotrijebiti funkciju pretraživanja kako biste filtrirali televizore s omogućenom Bluetooth tehnologijom. Ako već imate TV, a još nemate Bluetooth, možda ćete ga moći dodati.

Kako pametnom TV-u dati Bluetooth mogućnosti

Ako vaš pametni televizor nema Bluetooth, nije sve izgubljeno jer ćete možda moći koristiti Bluetooth mogućnosti svog uređaja na drugačiji način.

  • Bluetooth odašiljač. Možda poznajete Bluetooth odašiljač za svoj automobil koji vam omogućuje strujanje glazbe s mobilnog telefona putem radio-aparata. Bluetooth odašiljač za TV ili računalo radi na isti način. Prema Samsungu, lako možete nabaviti Bluetooth odašiljač za svoj pametni TV. Vjerojatno će vam trebati onaj koji će stati u priključak za slušalice ili možda USB priključak, ovisno o priključcima dostupnim na vašem TV-u.
bluetooth 4
  • Apple tv. Ako vaš TV nema Bluetooth, ali ima HDMI ulaz, možda ćete moći koristiti Apple TV. Apple TV koristi Bluetooth daljinski upravljač. Ako svom TV-u pristupate putem Apple TV-a, možete upariti svoje Bluetooth slušalice ili zvučnike s Apple TV-om, pa čak i pametnim telefonom.
Bluetooth5
  • Roku. Mnogi Roku uređaji također podržavaju Bluetooth. Na Roku možete povezati svoj pametni telefon i Bluetooth slušalice. Također možete prenositi svoj Roku sadržaj na svoj pametni telefon i povezati zvučnike ili slušni aparat na pametni telefon putem Bluetootha.

Završna razmišljanja o korištenju Bluetootha sa pametnim televizorima

Bluetooth nije bitan dio Smart TV-a, ali je izvrstan alat. Ako tražite TV, možda biste trebali razmisliti o odabiru onog koji podržava Bluetooth tehnologiju. Ili možda želite dodati Bluetooth svom trenutnom TV-u kako biste mogli spojiti zvučnike, slušalice i druge uređaje za besprijekornu integraciju.

This will close in 23 seconds